Де купити щура і яку саме вибрати – два перші питання, які приходять слідом за рішенням завести саме цього вихованця. Рекомендуємо звернути увагу на цей сайт https://ga.org.ua, який багато розповідає про домашніх тварин, та їх виховання.
Не варто брати щура, якому менше п’яти тижнів: це час дитинча повинен провести з матір’ю. Йому необхідно отримати в цей період певні навички, важливі для подальшого життя. Найбільш ранній термін – чотири тижні, але не молодше. На майбутнє здоров’я дитинчат щурів впливає вік батьків. Майте на увазі, матері повинно бути не менше семи місяців, а батькові – восьми.
На що саме дивитися
На зовнішній вигляд тварини варто звернути увагу в першу чергу. Свідоцтво доброго здоров’я – спокій, допитливість і активність, а також гладка блискуча шерсть, відсутність залисин.
Очі і ніс повинні бути чистими – відсутність виділень або запалення. Звірятко не повинен чхати: це ознака застуди.
Варто також знати, що щурик повинен спокійно реагувати на людей, не проявляти агресію, а інтерес. За поведінкою можна розпізнати проблеми зі здоров’ям у тварини, тому варто бути уважним.
Певні рухи вказують, зокрема, на проблеми із зором. Щурята з такими складнощами водять головою з боку в бік, проте така поведінка є нормою для тварин з червоними очима.
Де придбати вихованця
На розсуд майбутнього господаря також залишається питання про те, де придбати вихованця. Варіантів кілька:
- зоомагазин,
- ринок,
- розплідник,
- клуб,
- заводчик.
Кращі варіанти – три останніх.
Звірята там найчастіше правильно вирощуються, вони привчені до людських рук і мають родовід, і щодо здоров’я тварин там існують певні гарантії. При виборі цих місць для придбання вихованця – важливо звернути увагу на досвід організації і зібрати якомога більше інформації.
Купуючи домашня тварина в магазині або на ринку, можна зіткнутися як з випадками ранньої вагітності (вже п’ять тижнів зроду щурят розділяють, але не скрізь це робиться), так і з самими несподіваними хворобами, аж до паразитів, і іншими проблемами, наприклад, у поведінці.
Разом з тим покупка щурів в подібних місцях підтримує їх безконтрольне розмноження, яке відбувається без дотримання певних важливих правил, до того ж – це ризик, внаслідок якого можна втратити придбаного вихованця вже через кілька тижнів!
Хлопчик чи дівчинка?
Як і при покупці будь-якої тварини, виникає питання – вихованця якої статі вибрати. Відмінності такі: дівчатка звичайно менше за розміром, більш активні і грайливі. Разом з цим вони більше схильні до виникнення пухлинних захворювань, тічка відбувається кожні п’ять-десять днів, і це може привести до появи нащадків, якщо щури-самці також мешкають у будинку.
Ні в якому разі не варто піддаватися розповідями про те, що поява потомства – це добре, необхідно і “”природно””. Цим аргументом люблять керуватися багато господарі, і навіть деякі ветеринари говорять про це клієнтам. Не варто вірити словам про те, що щурят можна буде легко прилаштувати, і що здоров’я щурів погіршиться без потомства.
Замість горезвісного “”природності”” можна зіткнутися з труднощами при вагітності, пологах і вигодовуванні, а також зі складнощами у виховання п’ятнадцяти щурят.
Ці тварини не страждають від відсутності потомства. Але якщо господар все ж таки вирішується на те, щоб щури продовжили свій рід, він повинен підійти до цього дуже серйозно й уважно.
Щури-хлопчики менш активні, вони виростають великими і, скоріше, будуть лежати у господарів на руках, ніж грати. Підселити когось до хлопчикові буде вже складніше, а іноді і зовсім неможливо, а якщо разом містяться кілька щурів-хлопчиків, вони можуть сваритися і навіть отримувати внаслідок цієї травми.