Астильба прекрасна, не дивлячись на свої недоліки (які все-таки є). Але не посадити її просто неможливо! Рослина вражає своїми розкішними суцвіттями, від яких просто не відвести очей. Астильба – багаторічна трав’яниста рослина з сімейства камнеломкових, історія цієї квітки можна знайти тут https://vistiradio.com.ua. У неї дуже красиві перисті складно-розітнуте листя, завдяки чому кущ зберігає декоративність не тільки під час цвітіння. Прекрасна вона і тим, що чудово підходить для вирощування в тінистих місцях, де рідкісні рослини здатні бути настільки розкішними.
Безліч видів і сортів астильби дозволяє підібрати приголомшуючі контрасти: висаджені поруч, рослини з різними відтінками кольорів ефектно гармонують в загальній композиції. Бездоганна астильба і в міксбордерах, і при одиночній посадці. Красуня може змагатися у своїй привабливості з найпопулярнішими садовими квітами.
Висота куща астильби також залежить від сорту: карликові різновиди не перевищують 6-10 см у висоту, високорослі види досягають 1-2 метрів. У культурі найбільш популярні приблизно 12 астильби, серед яких можна виділити астильбу Арендса, японські гібриди, астильбу китайську і простолистную.
Астильби, залежно від сорту, відрізняються термінами цвітіння, які можуть бути ранніми, середніми та пізніми. У середньому період цвітіння астильби – з кінця червня до серпня.
Зимостійкість астильби залежить від сорту, в середньому це зони 3-4. Часто багаторічник потребує укриття на зиму для успішної зимівлі.
Розмножується рослина насінням і деленками кореневища. Вирощування з насіння багатьом здасться складним, але такий спосіб дозволяє отримати відразу багато саджанців. Посів рослин проводять в березні, бажано по снігу. Підготуйте контейнер з легким поживним грунтом, а поверх насипте невеликий шар снігу. По снігу розсипте насіння рідше і дайте снігу розтанути. Насіння разом з талою водою проникнуть між частинками ґрунту. Після цього накрийте контейнер кришкою або пакетиком, помістіть на три тижні в холодильник. Приблизно до цього часу повинні з’явитися сходи. Не забувайте щодня провітрювати контейнер. При появі сходів контейнер переносять на світле прохолодне підвіконня. Потрібно стежити, щоб не було надлишку вологи, поливати ніжні рослинки тільки під корінь (краще всього з шприца). При появі 2-3 справжніх листочків маленькі астильби пікірують по окремим стаканчики. Подальший догляд такий же: помірна вологість, хороша освітленість. Як тільки стане тепло за вікном, рослини можна виносити на вулицю і загартовувати. висаджувати можна в травні, як тільки відступлять нічні заморозки.
Виберіть астильбе тінистий ділянку, щоб її не опалили полуденні сонячні промені. Деякі сорти здатні рости на світлі, однак при цьому цвітіння буде нетривалим. Бажано під астильбами відразу ж висаджувати землепокривні, які приховають землю і затримають під собою вологу (наприклад, барвінок).
Астильба буде вдячна, якщо в посадкову ямку ви внесете трохи перегною. Добре позначається і мульчування перегноєм, торфом товщиною 3-5 див.
Слід пам’ятати, що кореневище астильби наростає вгору і з часом починає оголятися. Нижні коріння відмирають, а верхні можуть загинути, якщо рослина не підгортати. Потрібно не забувати про цю особливості рослини і своєчасно проводити підгортання.
Астильба любить рясний полив регулярний. В період цвітіння, якщо стоїть посушлива погода, поливати потрібно вранці і ввечері. Кущ астильби живе на одному місці від 5 до 7 років. Потім його рекомендується поділити і пересадити для омолодження. Не варто затягувати з пересадкою, тому що здерев’яніле корінь потім буде все складніше розділити. Пересаджені деленко астильби зацвітають через рік. Корисно астильбу підгодовувати: навесні – азотистими, в період цвітіння – калійно-фосфорними, після цвітіння – фосфорними добривами.
Після цвітіння красиві волоті астильби можна не зрізати: навіть засохлі і змінили свій яскравий колір жовто-коричневий, вони продовжують прикрашати кущики. На зиму астильбу коротко обрізають (наземна частина все одно взимку відмирає). Гарненько підгортають кущ і утеплюють поверх шаром перегною до 5 см, а потім – листям, соломою або іншим органічним матеріалом.