Обриету ще називають аубрецией (лат. Aubrieta). Рослина здатна рости на будь-якому грунті практично без догляду (але щоб не було застою вологи). Посіяні під зиму насіння зійде, не дуже дружно, але навіть кілька вижили крихт через рік сформують пишні кущики (цвітіння настає на другий рік, в перший рік можна милуватися красивим листям обрієти).
Обрієта відноситься до сімейства хрестоцвітних, є вічнозеленим стелящимся многолетником з подвійним періодом цвітіння. Перша хвиля припадає на весну-літо пише https://7tg.com.ua/ і триває приблизно 1,5-2 місяці. Після цього рослина рекомендується обрізати, щоб стимулювати рясне цвітіння у другій хвилі, яка припадає на початок осені. Кущики добре розростаються, застилаючи пагонами відведений їм простір.
Магазинні насіння рекомендується висівати на розсаду, так як зазвичай схожість у них гірше, ніж у домашніх, плюс в пакетику завжди дуже мало насіння. Посів обрієти на розсаду можна починати вже з кінця лютого (за 8-10 тижнів до настання тепла). При посіві в лютому обов’язкова підсвічування фитолампами. Посів рекомендується неглибокий: насіння розташовуємо на поверхні субстрату і злегка зверху присипаємо (краще всього піском). Насіння потрібно відразу садити в окремі стаканчики по 2-3 штуки, так як рослина не переносить пікіровку. Пророщування насіння і зміст розсади – прохолодне (+18 – +21°З). Перші сходи з’являються через 20-30 днів. Щоб прискорити проростання, насіння можна перед посівом обробити стимулятором росту, а посіви накрити плівкою (не забуваючи про обов’язкове щоденне провітрювання). При появі сходів укриття прибирають. Розсаду можна перед висадкою підгодувати комплексним добривом, а також обов’язково – загартувати протягом двох тижнів. Висаджуємо у відкритий ґрунт методом перевалки при відсутності нічних заморозків.
Відведіть обриете сонячний ділянку, захищений від вітру. Це все, що потрібно рослині. Красуня здатна рости на бідних кам’янистих ґрунтах, пробивається в щілинах між бетонними плитами, красиво декорує прямовисні кам’яні стіни. Важкі глинисті грунти необхідно “”розбавити”” піском і дрібним каменем. Не висаджуйте обриету в низинах, де можуть скупчуватися дощові і талі води.
Догляд за рослиною гранично проста: чим менше їй уваги, тим рясніше обрієта цвіте. Поливи, досить помірні, потрібні в період тривалої посухи. Не варто з цим старатися: якщо вологи буде з надлишком, обрієта почне нарощувати зелену масу на шкоду цвітінню. Поливають обриету вранці або ввечері, але ніяк не в полуденну спеку, щоб не отримати опіки на листках.
Обриету можна розмножувати поділом куща, але потрібно бути готовим до того, що рослина буде сильно боліти і в’янути. Не любить аубреция пересадку, про це потрібно пам’ятати. Розмножують рослину і живцюванням (потрібно спорудити парничок в тінистому місці саду). на постійне місце молоді рослини висаджують наступної весни, коли вони успішно перезимують в парничку.
Обриету зазвичай не підгодовують. Але якщо є бажання простимулювати цвітіння, внесіть двічі за сезон калійні добрива: в період бутонізації навесні і після цвітіння і обрізки перед другою хвилею цвітіння.
Вічнозелену красуню рекомендують вкривати лапником і поверх снігом, щоб зберегти вічнозелені пагони до весни. З приходом тепла укриття прибирають, щоб пагони не выпрели.
Як і всі хрестоцвіті, обрієта піддана нападу хрестоцвітної блішки. З цим шкідником допомагає впоратися обробка будь інсектицидом.